Меси го сретна својот херој – и не, типот не е фудбалер (видео)


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Аргентинскиот напаѓач и главен голгетер на Барса, Лионел Меси не можеше да престане да се смешка од задоволство кога доби маица со автограм и прегратка од неговиот херој, олимпискиот морнар Сантјаго Ланхе, шескратниот олимпиец кој има освоено две бронзени медали и едно злато во 2016 година.

Ланхе (55), кој го преброди канцерот и учествуваше на Олимпијадата во Рио достигнувајќи го својот зенит на кариерата, е голем фан на Барселона, па отиде на Камп Ноу со својот син за да гледа еден од тренинзите на Каталонците.