сабота, мај 28, 2022

Најнови вести

Милер го прогнозираше вечерашното финале во Лига на шампиони – еве што типува славниот напаѓач

Фудбалерот на Баерн Минхен, Томас Милер го коментираше вечерашното финале во кое ќе се сретнат екипите на Ливерпул и Реал Мадрид. Тимот на Баерн веќе...

Од денес во Челзи официјално започнува ерата на Боели

Премиерлигашот Челси потврди дека е продаден од страна на досегашниот сопственик Роман Абрамович и во иднина за екипата ќе се грижи бизнисменот Тод Боели,...

Следи не

53,385FansLike
- Advertisement -

Најнови вести

Милер го прогнозираше вечерашното финале во Лига на шампиони – еве што типува славниот напаѓач

Фудбалерот на Баерн Минхен, Томас Милер го коментираше вечерашното финале во кое ќе се сретнат екипите на Ливерпул и Реал Мадрид. Тимот на Баерн веќе...

Од денес во Челзи официјално започнува ерата на Боели

Премиерлигашот Челси потврди дека е продаден од страна на досегашниот сопственик Роман Абрамович и во иднина за екипата ќе се грижи бизнисменот Тод Боели,...

Поради поплава во рудникот Суводол отежнат ископот на јаглен

Вчерашното невреме проследено со обилен дожд предизвика поплава и големи словови на вода во рудникот Суводол, од каде се носат најголемите количини јаглен за...

Го „куцнале“ 2 евра за еспресо, па ги пријавил во полиција – кафулето добило казна од 1.000 евра

Изреволтиран муштерија кому во фирентинското кафуле Ditta Artigianale му наплатиле две евра за еспресо без кофеин, го пријавил случајот во полиција со жалба дека...

Вечер е главната битка за фудбалскиот клупски трон на Европа – еве ги стартните состави на Реал и Ливерпул

Вечерва на програмата од 21:00 часот во Париз ќе се игра големата битка за трофејот во Лигата на шампионите помеѓу Ливерпул и Реал Мадрид. УЕФА...
- Advertisement -
Advertismentspot_img
Advertisment

Најнови вести

Најпопуларни вести