сабота, октомври 1, 2022

Најнови вести

Во Панама убиен Радоје Звицер – лице кое важи за водач на озлогласениот Кавачки клан

Радоје Звицер, идентификуван како водач на озлогласениот црногорски Квачки клан, синоќа бил ликвидиран во Панама, јавуваат белградските медиуми. Српските истражни органи биле информирани за неговата...

Во Панама убиен Радоје Звицер – лице кое важи за водач на озлогласениот Кавачки клан

Радоје Звицер, идентификуван како водач на озлогласениот црногорски Квачки клан, синоќа бил ликвидиран во Панама, јавуваат белградските медиуми. Српските истражни органи биле информирани за неговата...

„Прекрасен ден за пливање“ – си се капи во сопствената куќа (снимка)

Над 2,5 милиони Американци чии живеалишта се лоцирани во близина на границата со Мексико добија наредба за евакуација. Бурата од четврта категорија, која меѓу...

Во Панама убиен Радоје Звицер – лице кое важи за водач на озлогласениот Кавачки клан

Радоје Звицер, идентификуван како водач на озлогласениот црногорски Квачки клан, синоќа бил ликвидиран во Панама, јавуваат белградските медиуми. Српските истражни органи биле информирани за неговата...

Следи не

53,385FansLike
- Advertisement -

Најнови вести

Во Панама убиен Радоје Звицер – лице кое важи за водач на озлогласениот Кавачки клан

Радоје Звицер, идентификуван како водач на озлогласениот црногорски Квачки клан, синоќа бил ликвидиран во Панама, јавуваат белградските медиуми. Српските истражни органи биле информирани за неговата...

„Прекрасен ден за пливање“ – си се капи во сопствената куќа (снимка)

Над 2,5 милиони Американци чии живеалишта се лоцирани во близина на границата со Мексико добија наредба за евакуација. Бурата од четврта категорија, која меѓу...

Граната погоди хуманитарен конвој во Запорожје – најмалку 23 загинати (снимка)

Најмалку 23 цивили ги загубија своите животи, а уште десетици се повредени откако руска граната погодила хуманитарен конвој во јужниот дел на Украина, соопштија...

Пазете каде паркирате – рипна „пајакот“ во Скопје

Со почеток од 1. октомври, ЈП „Паркинзи Општина Центар“ (ПОЦ) ја поскапува казната за пајак-службата за 1.000 денар. Тоа значи дека наместо досегашните 2.500...

Добро ти стои фризурата, батка!

Славниот Бразилец Роналдо освен по своите мајстории на фудбалскиот терен во 2002 година на СП во Бразил стана препознатлив по својата луда фризура која...
- Advertisement -
Advertismentspot_img
Advertisment

Најнови вести

Најпопуларни вести