За овој провокаторски потег ќе добиеше и ќотек од противничките фудбалери


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


На вчерашниот дуел во германската Бундеслига Штутугард победи со 2:1 на гости кај Вердер.

Два гола во овој натпревар постигна Силас Вамангитука. Овој фудбалер привлече внимание со вториот постигнат гол. Воа таа прилика тој доби жолт картон поради понижување на противникот.

Вамангитука по грешката во одбраната на Вердер излезе сам пред голот, но застана на гол-линијата и чекаше голманот на домашните да му се приближи за да ја шутне топката.