Влаховиќ, друже, што направи бе?!


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Душан Влаховиќ одигра одлична сезона во напаѓачките редови на Фиорентина, во рамки на италијанското првенство и поради тоа е мета на повеќе европски клубови.

Засега тој сè уште е во Фиорентина, но дали така ќе остане до крајот на преодниот рок останува да видиме. Својот квалитет Влаховиќ уште еднаш го потврди на вчерашниот пријателски натпревар за Фиорентина на кој постигна седум гола и тоа сите за едно полувреме. На контролката со нисколигашот Фиорентина победи со 11:0.