Виц: Зошто плачеш мамино?


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Мајката го гледа синчето кај што плаче и го прашува:

Зошто плачеш, мамино?

Оти тато си го удри прстот.

И ти одма почна да плачеш за тоа?

Не, првин се смеев.