Виц: Изнервиран петел


Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде!


Шета петелот низ дворот и кога низ прозорецот од кујната во куќата гледа кокошка како се пече во рерната од шпоретот, па нервозно вика:

– Ах, мамичето твое! Дома некој кој јајце да снесе, ти се сончаш во солариум!