Роналдо татко по втор пат – очекува близнаци!


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Португалската суперѕвезда Кристиано Роналдо повторно ќе стане татко, објави британскиот таблоид „Сан“ повикувајќи се на член на фамилијата на фудбалерот на Реал.

Сурогатната мајка од западното крајбрежје на САД на која и платил Роналдо треба да се породи многу скоро, и на свет ќе донесе близнаци.

„Кристијано и неговото семејство немаат трпение да се запознаат со новите членови на фамилијата. Роналдо се труди да не открива ништо за личниот живот, но рекол на семејството и блиските пријатели дека очекува наскоро да стане татко наблизнаци“,изјавил роднината на Португалецот за „Сан“.

И првото дете на Роналдо, Кристиано жуниор е роден од сурогат мајка, но овој потег на фудбалерот е чуден бидејќи сега има девојка, Георгина за која медиумите тврдат дека наскоро ќе му стане сопруга.