Летниот сон на Јувентус се вика Ди Марија!


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Италијанските медиуми тврдат дека најголема желба на Јувентус во летниот преоден рок ќе биде ѕвездата на ПСЖ, Анхел ди Марија.

Ди Марија не е задоволен од животот во Париз и сака да ја промени средината, а после разочарувањето во Лигата на шампиони наводно не верува повеќе во тимот и е спремен да замине на лето.

Таквата ситуација сака да ја искористи Јувентус кој сака да донесе една голема ѕвезда следното лето, а прва желба е токму Ди Марија.

Наводно Игуаин и Дибала веќе разговарале со својот сонародник и тој нема ништо против да се пресели во Торино.

Проблем за „старата дама“ секако ќе биде раководството на ПСЖ кое не е во добри односи со „бјанконерите“ и воопшто не сака да преговата за трансфер на Ди Марија.