Редарка со карактер и став – сакаше да го прати Бонучи на трибини (снимка)


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


„Аѕурите“ вчера во полуфиналето ја победија Шпанија после пенал и во финалето на Европското првенство ќе играат со подобриот од мечот Англија – Данска.

По завршувањето на натпреварот со Шпанија следуваше големо славје помеѓу навивачите и фудбалерите на Италија. Интересна сцена во тие моменти се случи со стоперот на Италија, Леонардо Бонучи.

Бонучи дојде пред навивачите за да ја прослави победата, а потоа тргна да се врати помеѓу соиграчите. Во тој момент редарката помисли дека станува збор за навивач кој влегува од трибините се обиде да го запре. Бонучи изненадено и збунето реагираше на нејзината постапка.