Погодок „од гол в гол“ – вака се прави тоа (снимка)


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Голманот на Њупорт Каунти Том Кинг успеа да го совлада својот ривал од спротивниот табор Џошуа Грифит од својот петерец.

Кинг изведувајќи го почетниот удар по гол аутот од свјот петерец воопшто не наслутувал дека ќе постигна погодок за својот тим.

Голманот на Њупорт силно шутираше и топката го прелета целиот терен, отскокна пред неговиот колага на спротивната страна и заврши во мрежата на Џошуа Грифит.

Дуелот на крајот заврши без победник, со резултат 1-1.