Спорт

Погледнете колку му значеше на Мурињо голот кој го постигна Ел Шарави (снимка)

Екипата на Рома со голот на Ел Шарави во 92. минута го победи Сасуоло со 2:1, а ова беше натпревар со посебно значење во кариерата на Мурињо – 1.000 во кариеата.

Во моментот кога Ел Шарави го постигна голот Мурињо почна трча ко нфудбалерите и да слави пред трибината со навивачите на Рома.

To Top