Откриено: Ова е прекарот на Роналдо од детството!

Некогашниот соиграч на Кристиано Роналдо од Мадеира, откри нешто што пошироката јавност не го знаеше, а од кое ѕвездата на Реал Мадрид се срами.

Роналдо е познат како голем победник и некој кој со сите сили ќе се бори за да постигне гол, па често знае да претера во тоа и да им замерува на своите соиграчи.

Некогашниот негив соиграч, Рикардо Сантош кој играл со Роналдо во Андорија во Мадеира, вели дека Роналдо и како дете имал излив на без, па го викале „плачко“.

„Роналдо од секогаш сакаше само да победува, исто како и денес. Кога не победуваше или дури кога некој соиграч не му ја додаваше топката, знаеше да заплаче. Поради тоа го викавме Плчко“, откри Рокардо Сантош.