Моментот кога Марканен го „прелета и патосираше“ Јокиќ (снимка)


Кој ќе освои трофеј во Бундеслигата, а кој ќе испадне од Премиер лигата!?


Никола Јокиќ повторно беше најдобар на Денвер во поразот од Кливленд (87:99), Србинот го заврши мечот со 24 поени и 19 скокови.

Сепак во центарот на вниманието Јокиќ се најде поради потегот на Финецот Лауро Марканен. Во првото полувреме финскиот кошаркар заби топка преку Јокиќ. Српскиот ас не само што не можеше да направи ништо туку и падна на земја.