Спорт

Машина за голови: Перфекција од хет-трик на незапирливиот Хари Кејн (видео)

Ако Нејмар вреди 222 милиони, тогаш Хари Кејн вреди најмалку 150 милиони евра.

Напаѓачот на Тотенхем докажа дека е вонсериски играч и покажува фантастично форма оваа сезона, а синоќа против Апоел само потсети за каков напаѓач се работи.

Кејн постигна три гола во победата од 3:0 над кипарскиот претставник, а има ли посоврешен хет-трик од овој на Кејн? Тешко. Во 39 минута Кејн најпрво погоди со левата нога, потоа во 62 минута со десна, за само пет минути подоцна да ја погоди мрежата на домаќините и со глава.

За Кејн ова беше 34 хет-трик во 30 настап за Спарсите во 2017 година.

To Top