Гризман откри: Еве што Барса мора да направи за да ме доведе!


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


И покрај силните шпекулации кои кружеа во медиумите ова лето, францускиот напаѓач Антоан Гризман сепак остана во редовите на Атлетико.

Барселона, ПСЖ и Манчестер Јунајтед се обидуваа да го донесат, но Гризман решиу д аму остане верен на Атлетико, кој доби забрана од ФИФА за трансфери ова лето.

Гризман има клаузула во договорот од 100 милиони евра, но за „Мундо Депортиво“ откри што треба да направи Барса за да го доведе.

„За Барселона се уште чинам 200 милиони евра“, откри Гризман.

Откупната клаузула на Гризман после затварањето на овој преоден рок изнесува 100 милиони евра, но тоа е за сите останати клубови, за Барселона таа останува 200 милиони евра.

Тешко е да се поверува дека Каталонците ќе ја платат таа сума, па најверојатно Гризман кариерата ќе ја продолжи во Премиер лигата.