ESPN го прогласи македонскиот дрес за најубав на Европското првенство

Како што е познато, пред настапот на ЕП се крена голема прашина откако Јако по барање на ФФМ креираше нов дизајн на дресови на што јавноста бурно реагираше.

Токму тоа го натера првиот човек на ФФМ, Сејдини да го повлече дресот и македонската репрезентација да настапува со досегашните црвено-жолти дресови.

За тоа дека дресот е уникатен потврди и угледната американска телевизија ЕСПН која го избра македонскиот дрес за најубав на Европското првенство.