Џердан, да не треба да си малку повисок за ова?

Напаѓачот на Лион, Џердан Шаќири стана мета на потсмев на социјалните мрежи после еден потег на мечот со Спарта Прага.

Лион победи 3:0 но Шаќири не успеа да се запише во листата на стрелци, иако беше блиску во една ситуација.

Швајцарецот промаши од чиста позиција и се обиде да се фати за гредата, но, заврши во мрежата.