„We Are Blood“ – целосна верзија на песната од внукот на Тоше Проески


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба! ↓↓↓Кристијан Ристески, внукот на прерано починатата најголема музичка поп ѕвезда Тоше Проески, ја објави целосната верзија на неговата најнова песна „We are blood“.

Кристијан песната премиерно ќе ја изведе во петок, во ВИП арената „Борис Трајковски“, за кога е закажан концертот во чест Тоше Проески и ќе биде промовиран неговиот албум „Secret place“.