Виц: Цвеќе за директорката


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Утро, Осми март, излегува мажот за на работа, тазе бричен, среден, напарфимиран, дуздисан, со букет во рака, а жена му оди по него и гласно негодува и коментира:

Така а, говедо? За неа букет цвеќе, а мене курац, а?

Се врти мажот и вели:

Жено, цвеќето е за директорката. Ако сакаш да ги заменам подароците, тебе да ти го дадам букетот, а неа курацот завиткан во машничка.