Виц: Се јави пастрмката


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Помлад брачен пар. Си оди дома мажот, го пречекува сопругата и му вели:

Срцка, ти текнува ли бе сега брзо кога беше на лов на пастрмки со другарите, таму некаде не знам на кое езеро бевте?

Да бе, срце, ми текнува како не. Фативме прилично пастрмки

Е па, се јави една од тие пастрмките што си ги фатил, кажа дека имала кавијар.