Виц: Рицинус против кашлица


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Во аптека:

Добро бе, колешке, срамота е. Пациентот ти побарал лек против кашлица, а ти си му дала рицинус.

Па? Ај сега прашај го дали ќе смее да се накашла.