Видео: Валдес го прими најсмешниот гол на сезоната!


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Манчестер Јунајтед ја продолжи серијата на добри резултати и со десеткуван состав триумфораше на гостувањето кај Мидлсборо со 3:1.

Сепак, овој натпревар ќе остане запаметен по комичниот гол што го прими Виктор Валдес, кој сигурно ќе конкурира за најсмешен во сезоната.

Бившиот голман на Барселона често во кариерата правеше катастрофални грешки, но ова што го направи против Јунајтед влегува во рубриката „верувале или не“.