Видео: Робен му се налути на Анчелоти, соиграчите му се смееја


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Баерн Минхен се наоѓа во одлична форма и со победата над Мехенгадбах од 0:1, направи уште еден голем чекор кон освојување на титулата.

Сепак, натпреварот го одбележа нервозната реакција на Арјен Робен, кој беше изваден од игра во 85-та минута.

Холанѓанецот беше лут, негодуваше и одби да се поздрави со тренерот Анчелоти, а неговите соиграчи на клупата, кои знаат дека е голем „лутко“, убаво му се изнасмејаа.