Виц: Аман од жени шофери


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Сабајле се возам накај работа и што да видам…
Во лентата покрај мене жена вози нов Фокус.
Вози над 80, со носот во ретровизорот.
Се шминка!
Го враќам погледот на патот, а ете го ѓаволот до мене!
Жената ми го пресече патот на пола, во мојата лента е и не престанува да се шминка!
Умрев од страв!
Ми падна машинката за бричење на бурекот кој ми беше на другото седиште, па заедно се истркалaа доле.
Со колениците пробувам да го контролирам воланот, ама го испуштив мобилниот, кој падна право во кафето меѓу нозе.
На мене се си извалкав, а мобилниот прекина да работи во сред важен разговор. А уште и таму си мислат дека им спуштив!
Значи аман од овие жени шофери!