Видео: Спречен скандал во Премиер лигата – вакво нешто до сега не се случило!


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Фудбалерите на Челзи синоќа направија нов чекор кон освојување на титулата во Премиер лигата, откако на гостински терен го победија Вест Хем со 2:1.

Меѓутоа, многу интересна ситуација се случи кога Азар во првото полувреме го постигна првиот гол. Имено, Белгиецот заедно со своите соиграчи тргна да го прославува голот покрај аут линијата, а лут навивач на „чеканите“ влезе на терен за физички да се пресмета со нив.

За среќа навреме реагира редарите кои спречија поголем инцидент и скандал од големи размери.