Видео: После ОВА за Санчез нема повеќе место во Арсенал!


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Арсенал синоќа повторно беше понижен од Баерн Минхен, овој пат на домашен терен, а главна тема денес на Островот е непримерната реакција на Алексис Санчез.

Чилеанецот синоќа беше заменет во 72-та минута, па беше во фокусот на камерите кои ги фатија како се смее на клупата за резерви заедно со Петр Чех.

Овој гест денес е на насловните страни на сите медиуми, кои тврдат дека со ова Санчез само му кажал „ЗБОГУМ“ на Арсенал.


UxoKlpkqYioQepjy by goloviliga