Видео: Говорот на Роналдо во тунелот!


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Телевизиските камери синоќа забележаа инетерсна ситуација на полувремето помеѓу Наполи и Реал Мадрид, а главен актер беше Кристиано Роналдо.

Наполи на полувремето имаше водство од 1:0 и доминираше на теренот, па и самиот Роналдо не беше задоволен и почна нервозно да им се жали на соиграчите во тунелот.

Камерите го уловија Роналдо како во подтрибинскиот простор нервозно им се жали на Пепе, Бензема, Касемиро и Марсело.

„Не знаеме да се браниме!”, беа зборовите на Роналдо.

Овие зборови како да ги „разбудија“ неговите соиграчи, па во второто полувреме „кралевите“ направија комплетен пресврт.