Видео: Една боја, една љубов и урлик кој го слушна цела Италија!


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Навивачите на Наполи уште еднаш ја покажаа својата голема љубов кон својот клуб и направија импресивна атмосфера на „Сан Паоло“.

Навивачите на Наполи имаат инетерсна традиција во Лигата на шампиони. Додека свири химната тие се припремаат, стадионот трепери од напнатост, а потоа при последните зборови следи громогласен урлик „Чемпионс“ од кој се треси цел стадион.

Наполитанците знаат да кажат: „Ќе не слушнат во Милано и Торино“, погледнете како изгледаше тоа синоќа.