Видео: Крудели повторно во делириум!

Познатиот италијански коментатор и пасиониран навивач на „росонерите“ оваа сезона има причина за радост бидејќи неговиот Милан остварува добри резултати.

Крудели на свој својствен начин го прослави голот на Лападула и победата на Милан над Кротоне. Погледнете!