Видео: Како можеше баш тука да го погодиш!?

Switzerland's Stan Wawrinka reacts during a first round match against Slovakia's Martin Klizan at the Australian Open tennis championships in Melbourne, Australia, Monday, Jan. 16, 2017. (AP Photo/Kin Cheung)

Вавринка се мачеше во првото коло на Австралија Опен против Мартин Клижан, а во финишот на петиот сет потполно неочекувано го погоди на „незгодно“ место.