Успешно изведена трансплантација на лице – за да може да диши и мириса нормално


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Клиниката Мајо минатиот јуни ја направи првата трансплантација на лице. За среќа, оперативниот зафат беше успешен, па пациентот повторно доби можност нормално да мириса и дише.