Со својата приказна и магија ги расплака судиите, публиката и половина свет


Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде!


На мегапопуларното натпреварувачко шоу за таленти, Britain’s Got Talent, илузионистот Марк Спелман со својот настап до солзи ги трогна сите кои ја посведочија неговата животна приказна, исповед и перформанс.

Откако на жирито им подели фломастер, Рубикова коцка, карти и боици, си ја отвори душата, ги расплака сите присутни во салата и доби златно копче за својата магија. Погледнете го видеото кое го трогна и цел свет, а вирално се споделува на интернет, за да ја дознаете трогателната и инспиративна приказна на Марк.