Спортист со карактер: Ѓорѓиев ги откажа сите приеми и интервјуа разочаран од длабоката поделеност во Македонија


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Димитар Ѓорѓиев кој пред неколку дена четврти пат стана светски шампион вчера се обрати до македонската јавност посочувајќи дека тоа е најомразениот медал што го освоил.

Најдобриот македонскик кикбоксер е разочаран од длабоката поделеност во Македонија и поради тоа објави дека ги откажува сите закажани интервјуа како и приемнот во Агенција за млади и спорт и пречекот од Општина Неготино. Неговата порака е дека медалот го освоил со љубовта кон спортот и татковината.