Специјален подарок за Барди од „Најки“ пред мечот со Украина

Енис Барди доби специјален подарок од „Најки“ во пресрет на дуелот против Украина во второто коло на Европското првенство.

Барди на својот инстаграм-профил се пофали со подарокот. Компанијата „Најк“ направи специјални патики со неговите иницијали и македонско знаме.

„На и надвор од теренот, ние навиваме за тебе…“, беше пораката на подарокот.