Соборен рекордот на Роналдо за највисок одраз од земја во фудбалскиот свет

Дефанзивецот на Милан, Факијо Томори постави нов рекорд во Серија А, за одраз од земја при постигнат гол со глава.

Томори против Јувентус одигра одлична партија која на крајот ја круниса со гол.

При голот Томори успеа да скокне неверојатни 2,63 метри за да ја удри топката со глава. Со тоа го собори рекордот на Роналдо кој скокона 2,54 метри.