Со каква леснотија го прави тоа Мбапе

ПСЖ вчера дојде до уште еден трофеј во Купот на Франција победувајќи го Монако.

Првиот гол на натпреварот ПСЖ го постигна во 19. минута кога Французинот искористи грешка на одбраната на Монако и го пронајде Икарди кој погоди за водство на својот тим.

Само две минути претходно Мбапе се истакна и кога успеа да „украде“ топка во казнетиот простор и со неверојатен продор за неколку секунди да дојде на околу 35 метри од голот на Монако.