Со два брзи гола Украина ја стави Македонија во незгодна позиција

Селекцијата на Украина набрзина после нешто повеќе од половина час игра стигна до предност од 2:0. И сега Македонија ќе има исклучително тешка задача во продолжение. Мора да се признае дека Украинците во првото полувреме беа и подобар противник на теренот, иако и ние имавме неколку прилики. Стрелци на головите за Укрина беа Јармоленко и Јаремчук.

Извор: Спортски.мк (од Букурешт известува Стефан Даскалов)