Смртта и животот


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Правеле муабет смртта и животот за нивната улога и репутација кај луѓето, па животот како демек позитивен лик, ја прашува смртта:

Зошто сите се плашат од тебе?

А смртта подготвено му одговара:

Затоа што ти си пријатна лага, јас сум сурова вистина.