Семејната идила на Роналдо – фотка од милион „допаѓања“


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Славниот португалски фудбалски ас Кристиано Роналдо, во неделата вечерта, минатиот викенд, на стадионот во Порто со својот тим ја освои Лигата на нациите. По репрезентативниот успех и победата над Холандија, Роналдо замина на одмор со семејството.

Семејната фотографија од приватниот авион, објавена на Инстаграм, ги освои симпатиите од обожавателите на Роналдо, но и на неговата сопруга Георгина.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Georgina Rodríguez (@georginagio) on

Иако веќе долго се зборува дека оваа славна двојак е верена, Гергина за шпанскиот магазин ,,Хола” неодамна призна дека фудбалерот уште не ја побарал за жена.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Georgina Rodríguez (@georginagio) on

„Секако дека размислувам и сонувам за венчавка, но свесна сум дека двајцата сега имаме други приоритети и одговорности”, вели Георгина.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Georgina Rodríguez (@georginagio) on