Сеќавање за цел живот: Дечиња се дриблаа со Левандовски на улица


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Роберт Левандовски е голема фудбалска ѕвезда, а со последниот потег покажа дека знае да биде непосреден и близок и со неговите најверни обожаватели.

На социјалните мрежи се појави едно интересно видео на кое може да се види како Левандовски игра фудбал со неколку дечиња. За полскиот голгетер ова се само малку одвоено време, но за неговите „противници“ сигурно момент кој ќе го паметат до крајот на животот.