ВЕРУВАЛЕ ИЛИ НЕ, ова е боксерка: А, само сакаше да ослаби после породувањето!


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Прекрасната Колумбијка инаку е модел по професија, но сега сериозно сака да се искачи на тронот од светскиот женски бокс.

Светот на боксот е буквално разубавен со влегувањето во тој груб спорт од страна на атрактивната Моника Хенао, која заплива во боксерските води на почетокот од оваа година.

Нејзиниот пат е интересен не само поради нејзиниот изглед. Со бокс почна да се занимава за да ги симне вишокот килограми после раѓањето на своето бебе, а на нејзната прва борба славеше против српската боксерка Сара Марјановиќ.

Јужноамерканската манекенка напорно тренираше за да се врати во форма, а тогаш започнаа и наговарањата да почне професионално да се занимава со бокс.

„После раѓањето на мојот син морав да ги симнам вишокот килограми кои ги стекнав во бременоста, за да можам и понатаму да се занимавам со манекенство. Боксот го обожавам бидејќи станува збор за спорт кој те учи на одрекување и дисциплина“, вели таа во нејзиното интервју за Fightsite.

Од првиот настап во рингот наваму, уште три пати влезе во истиот. Исходите од тие три меча се прилично чудни, да не речеме по малку комични. Во сите три дуели судиите прогласиле неречен резултат.

На видеата можете да видите како оваа секси манекенка се снајдува во рингот.