Видео: Синот на Меси го разбуди „детето“ во Суарез – ШОУ на Уругваецот и Меси јуниор!


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Аргентинецот, Лионел Меси стигна до својата четврта „Златна копачка“ во кариерата и со тоа се издначи со најголемиот ривал Кристиано Роналдо, а на церемонијата на која ја прими престижната нграда свое шоу имаа неговиот син и Луис Суарез.

Додека неговиот татко мирно го чекаше прогласувањето на синот на Меси изгледа му беше малку досадно па се одлучи за „игра“ во која го вовлече и Луис Суарез кој го разбуди „детето во себе“. Навистина интересно, погледнете…

Извор: Спортски.мк