Спорт

Ремек дело: Тони Крос со префинет удар постигна гол од корнер

Со победа на вчерашниот полуфинален дуел со Валенсија, фудбалерите на Реал Мадрид се пласираа во финалето на шпанскиот Суперкуп.

Сепак, она по што најмногу ќе се памети овој натпревар сигурно е голот кој Тони Крос, со навистина префинет удар и чувство за шут, го постигна директно од корнер.

To Top