Речиси е сигурно дека Мбапе ќе направи трансфер во Реал Мадрид


Каде ќе биде најинтересно викендов!? ↓↓↓


Судејќи актуелните околности, сагата околи Килијан Мбапе и неговиот следен клуб во кариерата е завршена.

Познатиот новинар на телевизијата „Ел Чирингито“ објави дека и дефинитивно Мбапе се сели во Реал Мадрид. Реал минатото лето сакаше да го доведе Мбапе, долго се преговараше, но на крајот клубовите не постигнаа договор.

Меѓутоа ова лето нема пречки затоа што на Мбапе му завршува договорот и Французинот неколку пати одбиваше да го продолжи.