Погледнете го лудото славје на Меси!


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Првата ѕвезда на Барселона, Лионел Меси синоќа против ПСЖ не прикажа партија каква што се очекуваше од него, но на победата се израдува најмногу од сите.

Кога Серхи Роберто го постигна историскиот гол за Каталонците, Меси на свој начин ја прослави победата.

Имено, Аргентинецот не замина да слави со соиграчите, туку славеше со фановите, а оваа слика денес го обиколи светот. Погледнете!