Пикси на српските фудбалери: „Дали сте вие нормални што правите?! Идете бре у пи*ку…“


Топ 10 најголеми фудбалски дербија


Репрезентацијата на Србија вчера ја победи Португалија и обезбеди директен пласман на Светското првенство кое се игра во Катар наредната година.

Србија во Лисабон одигра неверојатерн натпревар и со пресврт успеа да ја победи Поиртугалија и да дојде до првото место во групата. На Португалците им беше доволен и бод, меѓутоа голот за голема радост на Србите го постигна Митровиќ во 90. минута од натпреварот.

После завршувањето на натпреварот следуваше големо славје на теренот помеѓу играчите на Србија. Славјето продолжи и во соблекувалната каде што „Орлите“ помеѓу другото пеаа и: „Дајте ни го Бразил да си играме“.

Во еден момент Пикси ја прекина прославата.

„Само малку да ве прашам нешто. Дали сте вие нормални што правите?! Идете бре у пи*ку…“, низ смеа прокоментира Пикси алудирајќи на лудиот потфат кој со победата во последна минута го направија неговите репрезентативци за директен пласман на Светското првенство.