Спорт

Огромна судиска грешка: Барселона драстично оштетена!

Барселона се спасуваше од пораз против Бетис и стигна до бод со голот на Луис Суарез, но судијата во 78-та минута направи огромна грепка и ги оштети Каталонците.

Барселона во споменатата минута постигна регуларен гол кој не беше признат од страна на судијата Хенандез. Иако беше очигледно дека топката ја мина гол линијата, судијата и неговите помошници не се огласија и направија голема грешка.

Во Примера не се користи технологија на гол линијата, а овој случај само уште еднаш потврдува дека тоа е неопходно.


Cancelled Goal by situacijeliga

To Top