Нестороски незапирлив во нападот, Палермо никако да победи


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


На синоќешниот меч против Каљари, Палермо повторно доживеа пораз, но Илија Нестороски не ја пропушти можноста уште еднаш да се запише во листата на стрелци за својот клуб. Досега има постигнато пет гола за Палермо од вкупно осум колку што има постигнато клубот. Еве го погодокот со кој намали на 2:1 против Каљари на гости.