Навистина уникатно: Питон кој има „смајли“ на кожата!


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Џастин Кобилка осум години минал во обидот да одгледа бел питон со жолт „смајли“ на кожата, што на крајот и му успеало со помош на рецесивните мутации.

Иако за змијата му даваат 4.500 американски долари, Џастин вели дека ќе ја задржи заради нејзината уникатност.

Можеби емотиконите на нејзината кожа се весели и насмеани, но не е познато дали и змијата е така расположена.