На тренерот на Цибона „му падна склопката“: Влезете пи*ка ви мајчина! Три дена зборуваам…


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Цибона и Црвена Звезда се сретнаа во натпревар од АБА лигата во Загреб и во овој меч победата ја однесе српскиот шампион.

Тимот на Цибона играше одлично беше и во предност во финишот, но на крајот истата ја прокоцка. Тренерот на Цибона Гашпер Окрон беше лут на своите играчи поради падовите во играта кои ги имаа на моменти неговите кошаркари.

„Не се игра така против Звезда. Сакате да направите нешто? Тогаш треба изгинете на теренот, јасно ли ви е? Влезете пи*ка ви мај*ина! Три дена зборуваам…Тепајте се за секој кош“…